Chcete investovat do nemovitosti? Pomůže vám cenová mapa

 

 

Chcete-li jít na věc sofistikovaně, je v první řadě nutné vysledovat, o jaké objekty je v určité lokalitě největší zájem. Jsou to turistické objekty? Pronajímat tu byt či apartmán může být velmi výhodné. Je ale nutné počítat s tím, že zájem o pobyt bude třeba jen čtyři měsíce v roce. Výhodnější pak bývá investice do domu nebo bytu ve městě, kde kvete byznys, průmysl a fungují vzdělávací instituce. O podnájem mohou mít zájem studenti, mladí lidé po nástupu do práce i rodiny s dětmi.

Výhodně investovat může jen ten, kdo se vyzná. Rozhodně nelze slepě nakupovat podle vlastních předpokladů, založených např. na zkušenosti někoho jiného. Jestliže jiný kkkupec výhodně koupil nemovitost na okraji města a za pár let tam ceny vyskočily tak, že ji mohl prodat za dvojnásobek kupní ceny, není řečeno, že tatáž situace se stane vám, když koupíte levnou nemovitost na druhé straně města.

 

Cenové mapy - jednodušší cesta

Pokud se nechcete příliš dlouho zaobírat otázkou vývoje cen na realitním trhu a chcete hotovost investovat co nejdříve, pomůže vám cenová mapa – aplikace, která vám hned ukáže, jaká je hladina cen domů a bytů v určitém městě a ve vybrané lokalitě. Shromažďuje data o skutečných cenách, za které byly prodány okolní nemovitosti – ta získává z kupních smluv uložených v katastru nemovitostí. Údaje z cenové mapy vám proto poskytnou mnohem přesnější informace, než kdybyste se orientovali pouze podle nabídkových cen v inzerátech.

Používání online aplikace CenovaMapa.cz je velmi jednoduché. Stačí se zaregistrovat, zvolit si typ nemovitosti, o niž máte zájem, a zadat parametry (město, lokalitu, rozlohu a dispozice bytu). Zobrazí se vám barevná mapa, podle které se hned zorientujete v cenách. V aplikaci, kterou vyvinula společnost OctopusPro, si navíc můžete stáhnout report s údaji o konkrétní nemovitosti a s odhadem její tržní ceny, která je vypočítána na základě cen, za které byly v poslední době prodány domy nebo byty v  okolí.

Cenová mapa bytů v budoucnu bude nabízet i údaje o cenách nájmů, a to na základě nájemních smluv. Investorům tak poskytne ještě komplexnější informace o výhodách koupě nemovitosti v dané lokalitě.