Hledáte bydlení a rozhoduje cena?

 

V dnešní době není jednoduché vyjít s penězi. A za bydlení utrácíme nemalou část z našeho výdělku. Stěhujete se a jste ve fázi hledání? Nejspíš se snažíte najít byt za co nejnižší cenu. Levné byty lze najít, ale možná nebudou úplně podle vašich představ.

 

Je pro vás rekonstrukce nutností?

 

Jednou z možností je hledat byty, které prošly jen částečnou (nebo žádnou) rekonstrukcí. Nemusí to vždy znamenat vybydlenou nemovitost.

 

Jen se musíte smířit s tím, že podlahy, dveře nebo okna nebudou nová a v paneláku očekávejte umakartové jádro. Jsou to ale záležitosti, které můžete postupně zrekonstruovat sami podle finančních možností.

 

Musíte bydlet v centru?

 

Na tuto otázku se ptejte sami sebe. Ani moc nezáleží na tom, jestli se jedná o život v Praze nebo v menším městě. Skoro všude platí, že bydlení v centru města je dražší než na okraji. V hlavním městě je to ovšem zásadní rozdíl. Za stejný byt ve středu města zaplatíte až dvakrát tolik než v okrajových částech. Platí to pro pronájem domu a bytu i jejich koupi.

 

Možná vám bydlení v centru Prahy připadá atraktivní. Všechno máte po ruce, můžete si zajít, kam vás napadne a pokud se někde zdržíte do noci, dostanete se domů během pár minut chůze nebo taxíkem. Ano, to je pravda. Ale najdete v blízkosti park, dětské hřiště nebo parkovací místo?

 

V okrajových částech najdete také pěkná místa. Navíc park za domem, čistší vzduch a mnohem menší hluk. Které části jsou z finančního hlediska nejvýhodnější, vám ukáží cenové mapy. Dejte si jen pozor na dopravní dostupnost. Pokud najdete to správné místo, po bydlení v centru už toužit nebudete.

 

Využijte situace!

 

Čas od času se stane, že se v nabídkách objeví nějaká opravdu výhodná. Třeba prodej domu Praha za velmi nízkou částku. Často je to způsobeno tím, že má prodejce nějaký finanční problém, který potřebuje okamžitě řešit. V tomto případě je nutné jednat rychle.