Rozhodujete se mezi starším a novým bytem?

 

Každý, kdo přemýšlí o koupi nového bytu, uvažuje o tom, jestli pořídit úplně nový nebo starší. V tomto rozhodování hrají svou roli různé faktory. Mezi ně patří lokalita, dopravní dostupnost, občanská vybavenost a také samozřejmě cena.

 

Nové byty jsou krásné, ale ne bez chyb

 

Sháníte prodej nemovitosti Praha? V hlavním městě najdete spoustu bytů. Starších i zcela nových. Ale bydlet v novém bytě je úplně jiný pocit, než když víte, že před vámi v bytě bydlelo už několik desítek lidí.

 

Všechno je nové, čisté a téměř neopotřebované. Nehrozí také, že byste museli v následujících letech něco rekonstruovat.

 

Na nějaké dílčí problémy ovšem narazit můžete. V tomto případě lze využít toho, že nový byt je v záruce. Některé developerské firmy jsou ale neochotné tyto potíže řešit. 

 

Problém může být i vážnější. A to v případě, že výstavba je provedena nekvalitně. Nevýhodou nových bytů je také vyšší pořizovací cena. Ceny si pro představu můžete vyhledat pomocí cenové mapy.

 

Starší byt bude potřebovat rekonstrukci

 

Hledáte prodej bytu v nižších cenových relacích? Pokud se rozhodnete pro starší byt, nenechejte se zmást nízkou pořizovací cenou. Musíte počítat s tím, že bude nutné byt rekonstruovat.

 

Než ho tedy koupíte, pořádně si ho projděte a uvědomte si, co všechno bude potřeba udělat a koupit nové. Možná nakonec zjistíte, že by vás rekonstrukce s pořizovací cenou vyšla dráž než koupě nového bytu.

 

Velkou roli v tomto případě hraje skutečnost, jestli máte nějaké zkušenosti s rekonstrukcí nebo máte alespoň známé, které vám s tím mohou pomoci. Důležité je samozřejmě i to, jak na rekonstrukci pospícháte. Jestliže se dá v bytě žít s tím, že rekonstrukci zvládnete postupně a tzv. „za chodu“, situaci vám to ulehčí.

 

Realitní ESO vám poradí

 

Možná si nejste jistí, která možnost je pro vás ta nejlepší. A třeba ani nevíte, kde vhodnou nemovitost hledat. Potom navštivte Realitní ESO, kde vám poradí a tu správnou nemovitost vám pomohou najít.