Ceny za bydlení v Praze se liší podle lokality

 

Sháníte byt v Praze? Už jste tedy nejspíš zjistili, že na okraji města jsou byty mnohem levnější než v centru. Výběr bydlení v hlavním městě bude dost záviset na vašich finančních možnostech. Ale nebojte se! I v okrajových částech lze nalézt bydlení s dobrou dopravní dostupností. V jakých částech byste se měli porozhlédnout?

 

Ceny bytů v Praze jsou dlouhodobě nejvyšší

 

V posledních letech ceny bytů klesaly ve všech městech naší země. U nás patří mezi města, kde je prodej domu nebo bytu za nejvyšší ceny, logicky Praha.

 

Průměrně vychází koupě bytu v Praze něco kolem 2,5 miliony korun. Na rozdíl od lidí v ostatních městech, snad kromě Brna, se kupci nebojí za takovou cenu byt koupit. Důvod je jednoduchý. V Praze a Brně mají lidé větší jistotu zaměstnání a také vyšší mzdy.

 

Ceny se razantně liší

 

V případě hledání bydlení v Praze se opravdu vyplatí nic neuspěchat. Pokud se stěhujete do hlavního města a neznáte jednotlivé části, je to nevýhoda.

 

Potom je dobré jednotlivé části, kde jste našli nějakou zajímavou nemovitost, navštívit a trochu poznat. Zabere vám to ale spoustu času. Druhou možností je se poptat svých kamarádů nebo příbuzných, kteří v Praze bydlí.

 

Až na výjimky ale platí, že stejný byt v centru bude až dvakrát dražší než na okraji. Nejlevnější najdete v Dolních Počernicích, Zličíně nebo Letňanech. Pomoci vám mohou i cenové mapy. Nebojte se bydlet na okraji. Zaměřte se ale na to, abyste se mohli rychle dostat do centra.

 

Rozhoduje také metro

 

Ceny bytů ale také rostou podle toho, k jaké zastávce metra jsou nejblíže. Mezi tři nejdražší oblasti patří tři po sobě jdoucí zastávky. Jedná se o metro A ve směru od Pražského hradu k Václavskému náměstí. V okolí Malostranské nebo Staroměstské najdete prodej bytu za více než 110 tisíc Kč/m2. U Můstku o 20 tisíc méně.