Co máte zkoumat při první prohlídce bytu?

 

Prohledali jste celý internet a našli pár zajímavých nemovitostí? Dokonce jste už obvolali majitele nebo makléře a dohodli si s nimi prohlídky bytů? Skvěle, prvních pár kroků je za vámi. Ten zlomový, tedy samotná přehlídka, na vás ale teprve čeká. Čemu byste měli věnovat pozornost?

 

Trocha psychologie na úvod

 

Líbí se vám byt? Jste z něj opravdu nadšení? Najevo to ale příliš nedávejte. Nemusí se vám to vyplatit. Neznamená to se tvářit znechuceně nebo znuděně. Chovejte se a tvařte zkrátka neutrálně.

 

Pokud makléř uvidí, že se vám nemovitost opravdu líbí, může doporučit majiteli, aby cenu zvedl. A tím si samozřejmě navýší i svou provizi. Tato situace vám hrozí, ať se jedná o prodej bytu Praha nebo o chatu na Šumavě, takže pozor na emoce.

 

První pohled vám neřekne vše

 

Než se vydáte na prohlídku, snažte se zjistit co nejvíce informací. Určitě vás také napadne spousta otázek, které si klidně napište na papír a vezměte s sebou.

 

A je to tu. Stojíte ve svém potenciálním budoucím domově. Dispozice, velikost i příslušenství sedí. Ale co technický stav? Zkontrolujte, zda nejsou na zdech praskliny, plíseň nebo jestli někde nezatéká.

 

Klidně si v koupelně poklepejte na dlaždičky, jestli nejsou duté. Nezapomeňte ani na stav podlah, dveří nebo oken. Pokud se dveře nebo okna nedají pořádně zavřít nebo otevřít, je to problém. Zeptejte se také na stav stoupaček, elektrických rozvodů atd.

 

Co se technické stavu bytu týče, je potřeba jít do hloubky. A nezáleží na tom, zda jde o drahé nebo levné byty. Všechny mohou mít technické nedostatky. Na prohlídku jděte raději rovnou i s technikem, který se vyzná.

 

S koupí nepospíchejte

 

Nikdy nekupujte nemovitost na první prohlídce, ani kdyby šlo o velmi výhodný prodej nemovitosti Praha. Abyste byli schopni se rozhodnout o koupi, je potřeba znát všechny informace, které na první prohlídce většinou nezjistíte.