S profesionální realitní kanceláří prodáte nemovitost raz dva

 

Chcete prodat nějakou vaši nemovitost – dům, byt, garáž, pozemek? A máte s tím zkušenost? Pokud jste nemovitost ještě nikdy neprodávali, je dobré to nechat na profesionálech. Vaším prvním krokem by tedy mělo být hledání seriózní realitní kanceláře.

 

Jak najít realitní kancelář?

 

Máte několik možností. Zkuste napsat na některou ze sociálních sítí. Je dost pravděpodobné, že někdo z vašich přátel už prodej nemovitosti podstoupil. To stejné zkuste i v reálném světě.

 

Zeptejte se přátel, kolegů a rodiny. Další možností je zkusit něco najít prostřednictvím vyhledávačů na internetu. Do vyhledávače napište něco ve smyslu „seriózní realitní makléř Praha“ nebo „profesionální realitka“.

 

Po těchto krocích už byste měli mít alespoň trochu jasno, na kterou realitku se zaměřit. Takže se můžete podívat na jejich webové stránky, kde byste měli najít veškeré důležité informace.

 

Jak poznat seriózní realitní kancelář?

 

Doporučení už jste získali. Teď je potřeba zjistit informace o samotné RK. Zjistěte si, jak dlouho je společnost na trhu a zaměřte se na prokazatelnou odbornost. Jednou z věcí, o kterou byste se měli zajímat, je provize.

 

RK by si měla účtovat jen provizi, ne další skryté poplatky. Důležitá je i výše provize, kterou určuje zprostředkovatelská smlouva. Běžně bývá okolo 3 – 5 procenta z kupní ceny.

 

Záleží ale na tom, zda se jedná o prodej bytu Praha nebo prodej zdánlivě neprodatelného objektu (v tomto případě může být i 10 procent. Makléři by měli být ochotní a hlavně patřičně proškolení.

 

Kvalitní makléř prodá cokoli

 

Situace na realitním trhu je složitá. Byty na prodej někdy zůstávají na internetu velmi dlouho. Nemůžete čekat zázraky. Pokud je ovšem váš makléř odborník a bude se opravdu snažit, věřte, že prodáte rychle a za dobrou cenu.

 

Třeba makléři z realitní kanceláře Realitní ESO jsou profesionálové, kteří znají realitní trh. Zajistí kvalitní prezentaci vaší nemovitosti, postarají se o komunikaci se zájemci i o prohlídky. V případě prodeje vyřídí také veškeré dokumenty.